Piły tarczowe Leuco – bezdźwięczne, niezawodne, nowoczesne rozwiązania

Podstawową cechą nowych pił Leuco jest budowa korpusu, który posiada ekstremalnie małe przestrzenie do odprowadzania wiórów.

Umożliwia to ograniczenie głośności pracy na biegu jałowym o 6 dB w porównaniu z innymi piłami diamentowymi. Nie pierwszy raz firma LEUCO wprowadziła na rynek narzędzie przełomowe, rewolucyjne w zastosowaniu oraz parametrach technicznych.

Pojawienie się nowych materiałów o specyficznej strukturze, do których cięcia potrzeba narzędzi o bardzo wysokiej jakości i żywotności stało się motorem napędowym prac badawczych w firmie Leuco. Do tej pory była potrzeba obróbki materiałów, takich jak drewno lite, płyty z materiałów drewnopochodnych, laminowane. Dopiero powstanie  materiałów z tworzyw sztucznych – wielowarstwowych, jednolitych oraz materiałów opartych na mineralnych składnikach stało się wyzwaniem numer 1.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku firma Luco wyprodukowała piły NN-system. Głośność pracy pił NN-system jest na poziomie 70 dB, przy piłowaniu normalnymi piłami wynosi 83 dB. w tym piły DP Flex, które można stosować w pilarkach stołowych.

Zdjecie pily tarczowej

Gdzie tkwi tajemnica bezdźwięcznych pił?

W budowie korpusu piły, którą wyposażono w ekstremalnie małe przestrzenie do odprowadzania wiórów. Umożliwia to ograniczenie głośności pracy na biegu jałowym o 6 dB w  porównaniu z innymi piłami diamentowymi. Pojęcie bezdźwięczna praca piły oznacza tutaj brak niepokojących dźwięków dla pracowników (NoNoise).
Głośność pracy jest na poziomie 70 dB, przy piłowaniu normalnymi piłami wynosi 83 dB.

Dzięki zastosowaniu ostrzy diamentowych o łukowym kształcie zęba istnieje możliwość cięcia bardzo szerokiego spektrum materiałów – od drewna miękkiego po materiały twarde, jak HPL, uzyskując bardzo wysoką jakość krawędzi po obróbce.
Są to pierwsze piły diamentowe do cięcia drewna wzdłuż i w poprzek włókien. Ich jakość jest szczególnie widoczna przy cięciu pod kątem. Piły posiadają niespotykaną grubość rzazu 2,5 mm przy średnicach 250, 303 i 350 mm. Rodzaj zęba oraz grubość piły zmniejszają siłę skrawania.
Ostrze diamentowe LEUCO-DIAMAX wydłuża żywotność pił o 15 do 20 razy w stosunku do ostrzy HW. Istnieje możliwość dwukrotnego ostrzenia pił NN. Firma LEUCO posiada w swoim programie również odpowiednie kliny rozdzielcze o grubości 2,2 mm.

Zdjecie leuco

fot. NN System DP Flex – LEUCO

Drugą grupę pił NN-system o nazwie DP Panel można stosować do cięcia pakietowego. Zostały w nich połączone zalety pił NN-system z dotychczas produkowanymi piłami Leuco „FinishCut” i UniCut”. Powstały produkt został opatentowany. Piły DP Panel oprócz podstawowej cechy, jaką jest bardzo mała głośność, posiadają różne rodzaje zębów: zęby trapez-trapez, które redukują siłę skrawania oraz polepszają jakość krawędzi obrabianej, zęby trapezowo-proste do uniwersalnego zastosowania lub zęby G6 i G3 do cięcia płyt fornirowanych.
Piły produkowane są w wersji z ostrzami z węglika spiekanego, nowego węglika „HLBoard03 plus” oraz z ostrzami diamentowymi DP Panel.
System DP Panel stosowany jest w piłach o średnicy od 350 do 450 mm. Piły te można spotkać w nowo oferowanych pilarkach Holzma, Selco lub Schelling. Są one montowane w pierwszym wyposażeniu. Oczywiście podcinacze do tych pił wykonywane są również w oparciu o budowę NN-system z zębami trapezowymi prostymi do uniwersalnego zastosowania, naprzemianskośnymi do obróbki płyt fornirowanych lub trapezowo-łukowymi do uzyskania bardzo dobrej jakości krawędzi. Producent oferuje także piły NN-system do zastosowania w oklejarkach jako kapówki i do agregatów w centrach CNC.

Zdjecie materialow cietych

fot. NN System DP Flex – LEUCO – przekrój materiału ciętego