O firmie – Meblopol

Towarzystwo Gospodarcze Meblopol Sp. z o.o. od wielu lat zaopatruje w materiały i środki techniczne największych producentów mebli, fabryki przemysłu drzewnego, a także tysiące zakładów i warsztatów stolarsko-meblarskich w całej Polsce.

Prowadzimy nieustanne poszukiwania coraz to lepszych produktów i rozwiązań technicznych, zapewniając firmie stały rozwój i wzrost udziału w rynku. Naszym celem jest być jak najbliżej Klienta. Bogata oferta zawiera sprawdzone, najwyższej jakości wyroby znanych krajowych i zagranicznych dostawców.

Ogólnopolska sieć hurtowni posiadających szeroki asortyment klejów, narzędzi, materiałów ściernych, lakierów, bejc, obrzeży i wielu różnych środków technicznych pozwalają na kompleksowe zrealizowanie wszystkich materiałowych potrzeb naszych Kontrahentów.

T. G. Meblopol Sp. z o.o. działa na skalę ogólnopolską, a firma zatrudnia ponad 200 osób, dając im stabilną pracę i możliwość dalszego rozwoju.

Historia naszej firmy

Zwiększenie liczby placówek handlowych i dynamiczny wzrost sprzedaży na przestrzeni kilkunastu lat sprawiły, iż Meblopol stał się wiodącym dystrybutorem materiałów i narzędzi na rynku meblarskim i drzewnym w Polsce.

 • 1971

  rozpoczęcie działalności

  Spółka powstała na bazie działającego od 1971 roku Przedsiębiorstwa Zaopatrzenia Przemysłu Meblowego, którego zadaniem był zakup, magazynowanie i dystrybucja środków i materiałów do produkcji mebli oraz powstałego w 1973 roku Biura Zbytu Mebli, decydującego o podziale produkcji meblarskiej na rynku krajowym.

 • 1987

  nowa forma organizacyjna

  W obecnej formie organizacyjnej - jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Meblopol funkcjonuje od 1987 roku. Dzięki dbałości o jakość oferowanych produktów oraz fachową obsługę klienta firma potrafiła odnieść sukces w warunkach istniejącej w gospodarce rynkowej silnej konkurencji.

 • 1990

  rozwój sieci sprzedaży

  W latach 90-tych rozpoczął się proces tworzenia sieci hurtowni z materiałami i narzędziami dla przemysłu meblarskiego na terenie całego kraju. Do dnia dzisiejszego powstały 33 hurtownie własne oraz 10 hurtowni partnerskich.