Coraz częściej aranżujemy wnętrza odważnie, zgodnie z naszymi preferencjami i potrzebami estetycznymi. Oczekujemy, że przedmioty, którymi się otaczamy będą odzwierciedlać naszą osobowość i kreować klimat, który najbardziej nam odpowiada. Producenci mebli i wyposażenia wnętrz mają do wyboru ogromny wachlarz materiałów i efektów, które umożliwiają spełnienie najbardziej indywidualnych życzeń swoich klientów.

Linia Bejc Pastelowych z oznaczeniem BPA i BPA-D to odpowiedź na potrzeby Klientów poszukujących stonowanych kolorów, które nawiązują do barw natury. Bejce te przeznaczone są do barwienia drewna i materiałów drewnopochodnych. Subtelne wybarwienia pięknie podkreślają rysunek drewna nadając meblom unikalnego charakteru. Jeśli szukasz rozwiązania, które gwarantuje odporność na światło, łatwość barwienia i możliwość przecierania dużych powierzchni to Bejca Pastelowa jest tym czego poszukujesz.
W zakresie uszlachetniania powierzchni drewna warto zaufać rozwiązaniom, które oferuje firma Sopur.

fot. Karta kolorów – bejca do drewna pastelowa (BPA-D) Sopur.
Ciepło, prostota i harmonia dają wrażenie spokoju i tak poszukiwanego klimatu życia w zgodzie z przyrodą. W taki styl wpisują się matowe powierzchnie i drewno bejcowane na subtelne odcienie bieli, popieli, beży i brązów.
Najnowszą paletę kolorów bejc inspirowanych barwami ziemi i natury stanowią Bejce Pastelowe.

fot. Odcienie szarości doskonale podkreślają linię mebli.
Ich cechą wspólną jest zawartość, w różnych proporcjach, bieli. To ona nadaje wybarwieniom łagodność i naturalność. Szeroka gama kolorystyczna (dostępna jest Paleta Kolorów prezentująca 54 wybarwienia) pozwala na dużą kreatywność przy tworzeniu nowych projektów.
Delikatne beże, popiele, przełamane brązy czy czernie stanowią inspiracje dla nowoczesnych i tych bardziej tradycyjnych wnętrz.
Nowa paleta kolorystyczna pozwala również na łatwe dopasowanie nowego mebla do istniejącej zabudowy (np. do popularnych płyt meblowych Sonoma, Trufla, Tosca, Nabucco, Traviata).

fot. Przykładowe wybarwienia Bejcy Pastelowej do drewna (BPA-D i BPA).
Bejce o indeksach DF (przykładowo Popiel BPA-DF165/16) należą do linii bejc o bardzo mocnym efekcie kryjącym, który doskonale prezentuje się na drewnie porowatym, np. na dębie czy jesionie. Bejca Pastelowa charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, bardzo dobrą rozlewnością i jednorodnością wybarwienia. Przeznaczona jest do aplikacji natryskiem na każdy rodzaj drewna.
Jaka jest różnica Bejcy Pastelowej o symbolu BPA od BPA-D?
Bejca do drewna Pastelowa oznaczona BPA-D ma dłuższy czas schnięcia i wynosi on 30 minut, a dla BPA ten czas to 15 minut. Dzięki temu BPA-D doskonale nadaje się do barwienia większych powierzchni.
Czy Bejcę Pastelową do drewna można przecierać?
Bejce BPA i BPA-D można śmiało przecierać flanelową szmatką. Natomiast w przypadku BPA-DF ten zabieg nie jest zalecany.
Jaka jest wydajność Bejcy Pastelowej do drewna?
Bejca ma liczoną wydajność 10 metrów kwadratowych z 1 litra.
